Як повідомляє Центр інформації УПЦ, велопаломництво проводиться з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Митрополита Онуфрія.

«Велосипед у сучасному суспільстві - це тренд, тому що він екологічний, це частина здорового способу життя. Наше велопаломництво, яке у цьому році відбудеться у 6 раз - свідоцтво перед зовнішнім світом про те, що ми живемо інтересами суспільства, і хочемо показати йому, що сучасним християнам важливий здоровий спосіб життя. Через наше паломництво хочемо також долучити людей до святинь, віри, Церкви і засвідчити, що Христос Воскрес», - зазначив організатор велопаломництва, настоятель столичного храму на честь преподобного Феодора Освяченого протоієрей Петро Семащук.

Велосипедний хресний хід стартує 1 червня зі Свято-Успенської Києво-Печерської лаври і фінішує 4 червня у Свято-Успенській Почаївській лаврі.

За чотири дні велопаломники проїдуть Житомир, Корець, Дубно та Кременець.

На усьому маршруті будуть організовані харчування і нічліг, а також супровід лікарів, правоохоронців та машини технічної допомоги, куди можна буде скласти речі.

Під час шляху паломники будуть зупинятися у різних монастирях і храмах УПЦ, де зможуть помолитися, причаститися і вклонитися святиням.

Зареєструватися і дізнатися подробиці велопаломництва можна на сайті feodor.kiev.ua.

Як повідомлялося раніше, у червні минулого року протоієрей Петро Семащук і двоє віруючих - Сергій Прокопчук і Олександр Бакалінський подолали 450 км з Почаївської лаври до київського храму Феодора Освяченого на велосипедах.