Нові правила вступу до 10-ого та 11-ого класу
Не тільки випускникам доводиться нервувати через здачу ЗНО-2021 та вступу до ВНЗ. Виявилося, що випускникам 9-ого класу доведеться шукати спосіб, як перейти в 10-ий і 11-ий класи. Все через рішення Міносвіти набору школярів в 10-11 класи.
В Україні почалася плутанина через нові правила, запроваджені Міносвіти. Школярі та їхні батьки бояться, що після 9-ого класу вони не зможуть продовжити навчання в 10-11 класах.
Все через чинне законодавство України щодо реформування освіти до 2027 року. Згідно з рішенням, вся шкільна освіта в Україні поділена на три рівні: початковий, базовий і профільний.
Останній, профільний рівень, тобто отримання знань з 10-ого по 12-ий клас можна буде отримати школярам лише в школах зі статусом ліцею, коледжу або технікуму.
Школи початкового і базового рівня будуть називатися гімназіями, там діти зможуть навчатися з 1 по 9-ий клас.
У Міносвіти вирішили перевести українських дітей на освіту відповідно до західної моделі, але тут і криється головна проблема.
Попри запевнення міністра освіти України Сергія Шкарлета, що всі діти, які вирішили продовжити після 9-ого класу навчання в 10-му і 11-му класі, зможуть це зробити, у батьків є серйозні сумніви в цьому.
У містах ще можливо перевести дітей на такий спосіб освіти, адже навіть в маленькому місті кілька шкіл. Але що ж робити батькам, діти яких ходять в сільську школу?
Як їм щодня возити дітей на навчання з села в найближчий населений пункт, де є ліцей, коледж або технікум?
Крім того, треба враховувати, що такі навчальні заклади можуть не вмістити стільки учнів, які бажають продовжити навчання після 9-ого класу.
На Заході таких дітей возять на автобусах прямо до школи, але чи буде місцева влада виділяти такі транспортні засоби, щоб діти з сіл змогли вчасно приходити на уроки в місті.
Добиратися своїми силами, наприклад автобусом не найкращий спосіб, бо є багато факторів. Крім того, з постійним подорожчанням проїзду в транспорті такі поїздки боляче вдарять по бюджету сім'ї. З деяких сіл до міста проїзд може коштувати 25 грн і дорожче тільки в одну сторону.
Раніше портал "Стіна" повідомляв, що в Україні анонсували створення президентського університету майбутнього.
Також ми писали, що педагогів можуть не допустити до роботи, названа причина.
Нагадуємо, що студентів хочуть карати штрафом за списані контрольні, курсові, дипломні роботи.