В Україні відзначають День журналіста, в народі 6 червня присвячувався шипшині, та День Микити
В Україні 6 червня відзначають декілька свят, православні християни шанують пам'ять святого Микити та святого Сліпорожденного Симеона. У цей день було прийнято Спілку журналістів України до міжнародної федерації журналістів у 1992 році. А вже через два роки, у 1994, Президент України видав указ призначити 6 червня - Днем журналістики. Про це пише Ділова мова.
В давнину в цей день відзначали Своборине дерево, так ще називають шипшину, яка в цей час дає найбільше цвіту.
У народі вважалося, що з цього дня починалося справжнє літо. Жінки і дівчата шанували шипшину, вмивалися водою з пелюстками дикої ружі, щоб бути завжди рум'яними та красивими.
В давнину пелюстками троянд не лише милувалися, але використовували цілющу силу цієї гарної квітки. Прикладені пелюстки шипшини до рани, вгамовували біль, та кісткову ломоту. А мед, зварений з пелюсток, має силу чистити кров та загально зміцнює.
В цей день можна було позбавити дітей переполоху. Це робили у такий звичай. Старенька бабуся скликала малих дітей, та садовила їх колом біля кущів шипшини. Бабуся розповідала малечі байки. Аромат дикої ружі заспокоював та позбавлялв нервового напруження.
Народні прикмети:
- Трава пахне більше ніж зазвичай – до дощу.
- Дощовий день – до врожаю грибів.
- Шипшина зацвіла – морози вже не настануть
- Жаби ввечері кумкають – на хорошу погоду.
- Якщо бджоли збираються над акацією, піде дощ.
Традиції:
Вважалося, що гілки шипшини, принесені з квітами в оселю поможуть прогнати нечисту силу з будинку, та подарувати спокій та затишок у родині.
Заборони у цей день:
Цього дня не дозволялося сваритися з близькими та рідними. Вважалося, що хто посвариться на Своборине дерево, той вже злагоди ніколи не знайде.
Як раніше писав портал Стіна, в Україну знову повертаються дощі, сонце тішило українців не довго.
Раніше Стіна інформувала, що іноземці влаштували в Україні весільний бум, у РАГСах пожвавішало.
Нагадаємо, що в Верховній Раді хочуть залишити українцям один вихідний день на святкові дні.