Міноборони підтвердило «Укроборонпрому» недоцільність подальшого будівництва ракетного крейсера «Україна», що знаходиться в акваторії Миколаївського суднобудівного заводу. Про це повідомляється на сайті держконцерну

Відзначається, що рішення про недоцільність добудови крейсера Міноборони прийнято ще в 2014 році. У концерні підкреслили, що остаточне рішення, потрібен Україні ракетний крейсер «Україна» чи ні – повинен прийняти Кабмін.

Ракетний крейсер «Україна» спустили на воду 27 років тому, а його будівництво «заморожено» на стадії готовності на 95%.

З лютого 2015 держава припинила компенсувати витрати Миколаївському суднобудівному заводу на утримання крейсера. А держпідприємство вже три роки самостійно виконує роботи з утримання крейсера, адже їх припинення призведе до руйнування його енергетичних вузлів, елементів обладнання, екологічного забруднення акваторії річок Буг і Інгул.

В результаті простою судна борги держави перед заводом і його працівниками досягли 61,1 млн гривень, а вартість крейсера ризикує скотитися до вартості металобрухту.

У концерні відзначають, що виплати зазначених коштів вистачило б на погашення всіх боргів по заробітній платі та відновлення роботи стратегічно важливого суднобудівного підприємства країни.

Про продаж крейсера ще восени 2015 року заговорив тодішній командувач ВМС Сергій Гайдук. Він пояснював, що 80% озброєння на крейсері зроблено під російське обладнання, яке в Україні не виробляється. Також для забезпечення діяльності ракетного крейсера потрібно три-чотири фрегати або есмінця, а у ВМС України є тільки один фрегат.

Уже в березні 2017 року президент Петро Порошенко підписав указ про демілітаризацію і подальший продаж ракетного крейсера «Україна». А в кінці жовтня «Укроборонпром» повідомив, що Миколаївський суднобудівний завод зупинився. Причиною зупинки тоді назвали відсутність рішення Кабміну щодо фінансування утримання крейсера. Зазначалося, що рахунки заводу заарештовані, а заборгованість по заробітній платі складає понад 58 млн гривень.

При цьому, прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що «Укроборонпром» повинен виплатити зарплати співробітникам заводу, а спроби продати крейсер «Україна» він назвав «корупційною схемою».