В Міністерстві соціальної політики розповіли, як українцям отримувати допомогу на дітей

В Україні ще з минулого року замість вже звичних "бебі-боксів" видають грошові компенсації. Приблизна сума - 5 тисяч гривень. Саме таку одноразову допомогу молоді батьки отримають після народження дитини. Тільки з початку року таку допомогу отримали вже більше 34 тисяч українських родин, розповіли в Міністерстві соціальної політики.

Гроші. Фото: YouTube, скрін
Гроші. Фото: YouTube, скрін

Зазначається, что правила надання такої допомоги, по суті, - це ще правила від Постанови Кабінета Міністрів від листопада минулого року про натуральну допомогу "пакунок маляти". В Міністерстві соціальної політики пояснили, що таку допомогу родичі дитини (чи навіть молоді батьки) можуть отримати прямо в медичних закладах, де дитина народилася. Однак можливі і випадки, коли в лікарні такої допомоги немає.

Якщо сталося так, що в закладі, де народжували дитину, дійсно відсутня допомога, то варто звернутися в орган соціального захисту в своєму регіоні. Важливо, щоб заклад знаходився в регіоні, де проживає родина. Також, наголосили в Міністерстві соціальної політики, важливо, щоб заява про надання такої допомоги була подана в орган соціального захисту не пізніше, ніж через місяць після народження дитини (або 30 днів).

Вже тоді, коли батьки отримають гроші, використовувати вони їх зможуть лише на дитину. Справа в тому, що витрачати таку допомогу можна буде лише в тих магазинах чи торгових центрах, які приймають участь в цьому проєкті.

Варто нагадати, що раніше молоді батьки отримували тільки натуральну допомогу у вигляді "бебі-бокса" з усім необхідним для новонародженої дитини. Тепер же, згідно з Постановою Кабміна від листопада 2020 року, батьки можуть обирати - чи брати натуральну допомогу, чи монетизовану (сума "пакунку маляти").

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що в уряді вирішили поширити процес верифікації на всі виплати від Фонду соціального страхування. Так, тепер така перевірка буде стосуватися і допомоги при декреті, і непрацездатності.

Також повідомлялося, що в Міністерстві соціальної політики пояснили, за якими нормативами розраховуються субсидії. Стало відомо, хто має право на отримання державної допомоги на сплату комунальних послуг.

Крім того, в Україні вже з 1 квітня значно зміняться тарифи на блакитне паливо. З'явилася інформація про те, скільки громадяни будуть платити за газ.