В Пенсійному фонді пояснили систему матеріальної допомоги

Під час карантину багато українців оформлювали матеріальну допомогу по безробіттю, так як чимало громадян залишились без роботи через карантин на фоні спалаху коронавірусної інфекції. Тепер в Пенсійному фонді пояснили, скільки може тривати така допомога. Така публікація з’явилася на сторінці «Пенсійного кур’єру» в соціальній мережі.

Гроші. Фото: YouTube, скрін
Гроші. Фото: YouTube, скрін

Експерти зазначили, що така допомога передбачається частиною третьою статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття». Підкреслюється, що такі виплати починають нараховувати громадянину з восьмого дня після того, як він зареєструвався в Державній службі зайнятості.

Важливо звернути увагу на те, що загальна кількість днів такої допомоги від держави не може бути більше за 360 днів за два роки. В деяких випадках (якщо казати про Закон «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб) кількість днів не повинна перевищувати 180.

Цікаво, що якщо мова йде про людей передпенсійного віку (громадяни, яким залишилось всього два роки до виходу на пенсію), тор в їх випадку допомога по безробіттю може надаватися 720 днів. Тобто, буквально до виходу на пенсію. Якщо ж мова йде про випадки, коли громадянин звільнився з роботи під час карантину (з угодою сторін, або ж за власним бажанням), то тривалість такої матеріальної допомоги від держави не може перевищувати 270 днів.

Варто зазначити, що під час карантину дійсно чимало громадян залишились без роботи з тих чи інших причин. В таких випадках, щоб отримувати допомогу від держави, необхідно зареєструватися в Державній службі зайнятості.

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що українцям пояснили, як зараз нараховують страховий стаж. Стало відомо, що може вплинути при нарахуванні пенсії.

Також повідомлялося, що прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що буде далі з пенсійними виплатами. Голова уряду пояснив, що треба зробити, щоб пенсіонери в Україні отримували в два-три рази більше.

Крім того, вже скоро в Україні почнуть працювати електроні трудові книжки. Тепер громадянам пояснили, як саме буде працювати така система, а також – що робити з документами старого зразка.