Стало активно обговорюватися питання навантаження школярів

Нещодавно представники Міністерства освіти та науки України ухвалили нову типову освітню програму. Однак, прокоментував ситуацію освітній омбудсмен Сергій Горбачов, така програма зберегла велике навантаження на школярів, передає інформаційний портал Osvita.UA.

Школа. Фото: YouTube, скрін
Школа. Фото: YouTube, скрін

Документ, який ухвалили в МОН в лютому цього року, розповів Сергій Горбачов, зберіг в собі пункти про суттєве навантаження дітей. Мова йде про те, що школярі через це будуть мати майже по сім-вісім уроків на день. Цікаво, що це стосується навіть не старших класів, а учнів, які навчаються у 5-7-х класах. Тобто приблизно це діти віком від 10 до 12 років.

Освітній омбудсмен впевнений, що такі пункти в типовій освітній програмі треба змінювати. Крім того, він звернув вагу і на те, що можна дійти компромісу, якщо дещо змінити в Санітарному регламенті. Наприклад, якщо виключити норму, яка виключає уроки фізичної культури з загального навантаження. За думкою Сергія Горбачова, дітям треба надати можливість не тільки навчатися, але й бути здоровими.

Цікаво, що на порталі Osvita під коментарем омбудсмена оприлюднили голосування. Питання полягало в тому, чи повинен день учня складатися з семи-восьми занять. Проголосувало всього 1 773 людей. З них підтримали таке навантаження тільки 9 відсотків, а інші – 91 відсоток користувачів інтернету показали, що вони проти, щоб діти навчалися в школах подібним чином. Варто зазначити, що якщо уроки починаються, наприклад, о 8/8:30 годині, а уроки тривають по 45 хвилин (плюс перерви в 15 хвилин), то дитина може знаходитися у школі приблизно до 15 дня 17 годин вечора.

Голосування. Фото: osvita.ua, скрін

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що представники влади розповіли, як саме буде проходити зарахування дітей у перші класи. З’явилася важлива інформація для молодих батьків.

Також повідомлялося, що на фоні спалаху коронавірусної інфекції в Міністерстві освіти та науки України вирішили скасувати іспити для деяких школярів. Стало відомо, кого це торкнеться.

Крім того,відомий медик Євген Комаровський поділився з батьками важливими порадами. Медик розповів, на що важливо звертати увагу, щоб захистити дитину від самогубства.